2018

04.11
 DKK Brugsprøve
 Tønder

2.Pr Boelsgaard’s A Didrik f. Allan Diederichsen

03.11
FJD Kvalitetsprøve
Vodskov

2 UK Sping of Kells Abrakadabra f. Anne B. Hansen

20.10
 DKK Brugsprøve
 Tønder

2.Pr Isa f. Allan Bredsgaard
2.Pr Fugledes Alma e. Peter Tindbæk f. Allan Diederichsen
2.Pr Fugledes A.Mille f. Flemming Sørensen

20.10
 FJD Vinderklasse
 Bramming

1V Otis f. Ole Andersen
2V Kenzo f. Thomas Klit
3V Heggelifjellets Rex f. Knud Hansen
4V Nordvestjyden’s Jawa f. Kurt Nedergaard

17.10
FJD Kvalitetsklasse
Otterup

1ÅK Fugledes Agent f. Henrik Nørgård Christensen

14.10
DKK Danmarksmesterskab
Ribe

Danmarksmester CK Bjerndrups Zanka f. Keld Hansen
2V CK Fugledes Ultra f. Flemming Fuglede
3V Astrups Rik f. Erik Aarø
4V Nordvestjydens Jawa f. Kurt Nedergaard
5V Egsbjerg Tjalfe f. John Madsen
6V Settermosen Casablanca f. Christina Bak

07.10
Markprøve Solosøg
Diets-heur i Belgien

2. Exelent, Matresse`s Liva f. Herman Pol

07.10
DKK Vinderklasse
Liselund

1V Cacit Ln Pointmanns Zeppo f. Bent Pedersen
2V Settermosen Charites f. Frank Køyer
3V Nakkehagens Orkan f. Peter Eliasen

07.10
DKK Vinderklasse
Vildbjerg

1V Lilleskogens Wayne f. Søren Thygesen
2V Heegårds Max f. Harris Jensen
3V Nordvestjydens Jawa f. Kurt Nedergaard
4V Kenzo f. Thomas Klit
5V Piteraq f. Jens Aage Madsen
6V Astrups Bo f. Jes Krag

07.10
DJ Vinderklasse
Ruds Vedby

1V Bjerndrup’s Zanka f. Keld Hansen
2V Settermosen Casablanca f. Christina Bak

06.10
FJD Vinderklasse
Aabybro

1V Tobølbjerg Lamison f. Allan Nissen
2V Mårup Storm f. Søren Godfredsen
3V Bjerndrups Messi f. Thorbjørn Riis
4V Boelsgaards Toxido e. Anne B. Hansen f. Tom B. Hansen
5V Vilslevs Kari f. Flemming Vilslev

05.10
DJ Vinderklasse
Terkelsbøl

1V Allan Bredsgaard f. Isa
2V John Madsen f. Egsgård Tjalfe
3V Martin Mortensen f. Matresses Mati
4V Niels Holger Lykke f. Niholys Bess
5V Aage Christiansen f. Astrups Via

29.09
DPK Vinderklasse
Borupgaard

1V CK Astrups f. Erik Henriksen Aarø
2V CK Fugledes Ulta f. Flemming Fuglede
3V CK Fugledes Ural f. Thomas Kristensen
4V Boelsgaards Monet f. Henning Hansen
5V Frierfjordens Randi f. Jens Have

28.09
DPK Brugsklasse & Racedyst
Borupgaard

1.Pr. P Fugledes Ultra f. Flemming Fuglede Jørgensen
1.Pr. ES Bjergagers Tage v/ Aksel Spangsberg
2.Pr. P Fugledes Alma v/ Allan Diederichsen
2.Pr. B Grand’s Uniq Itro v/ Jens Hansen
2.Pr. GS Nakkehages Bz Orkan v/ Peter Eliasen
2.Pr. IS Vilslev Kari v/ Flemming Vilslev
2.Pr. ES Nordvestjyden’s Joker v/ Thorbjørn Riis
2.Pr. P Fugledes Ural v/ Thomas Kristensen
2.Pr. IS Bjerkaasen’s Bs Siff v/ Heidi Nørgaard Jensen
Irsk setterne vandt racedysten med 221 point.
Bedste individuelle hund blev:
IS Bjerkaasen’s Bs Siff v/ Heidi Nørgaard Jensen

22.09
ESK Brugsklasse
Falster

1.Pr Niholy’s Bess e. Tage Jessen f. Niels Holger Lykke

22.09
ESK Racedyst Brugsklasse
Askov Gods

2.Pr Ln Pointmanns Zeppo f. Bent Petersen

20.09
DKK Brugsklasse
Sindal

1.Pr Astrup’s Bo f. Jes Krag
1.Pr Fugledes Anton f. Thomas Kristensen

18.09
DKK Brugsklasse
Ryomgård

1.Pr Astrup’s Via f. Åge Christiansen
1.Pr Isa f. Allan Bredsgaard

09.09
DJ kvalitetsklasse
Vildbjerg

1UK Mjølners My f. Jens Have

08.09
DJ kvalitetsklasse
Bramming

2ÅK Matresses Mille f. Freddy Brixen

08.09
DJU kvalitetsklasse
Gammel Toftegård

1UK Krogsøgård’s Bruen Sussi f. Jakob Jakobsen

08.09
DJU kvalitetsklasse
Midtfyn

1UK Villestoftes Ness f. Svend Buchhave

02.09
DJU kvalitetsklasse
Vildbjerg/Aulum

1UK Mjølners My f. Jens Have

26.08
FJD kvalitetsklasse
Bramming

1ÅK Niholy’s Bess e. Tage Jessen f. Niels Holger Lykke

24.08
FJD kvalitetsklasse
Jerup

1ÅK Astrup’s Bo f. Jes Krag

14.04
DKK Mesterskabsprøve
Hørby

1V Kenzo f. Thomas Klit
2V Lilleskogen’s Wayne f. Søren Thygesen
3V Nordvestjyden’s Jawa f. Kurt Nedergaard
4V Boelsgaard’s A Sifu f. Steffen G. Olesen
5V Nordvestjyden’s Jarl f. Martin Ry Krog

08.04
DPK Hovedprøve Int. Vinderklasse
Vissenbjerg

1V CK Vet Point’s Athena f. Bertil Mårtonsson
2V CK Spurvfugldalen’s Quinzy f. Lasse Weberg
3V CK Boelsgaard’s A Monet f. Henning Hansen
4V CK Frierfjorden’s Randi f. Jens Have
5V Alsbjerg’s Evita f. Søren Alsbjerg
6V Boelsgaard’s A Sifu f. Steffen G. Olesen

08.04
DPK Hovedprøve Kvalitetsklasse
Vissenbjerg

1UK Fugledes Choko f. Thomas Olsen
1ÅK Rosa f. Jeff Nielsen
2ÅK Vilslevs Nemo f. Erling Christensen
2ÅK Fønsvigs Jouie f. Jan Nielsen

07.04
DPK Hovedprøve UKK
Vissenbjerg

1UKK Astrups Asta f. Anders Aagaard
2UKK Fugledes Chili f. Flemming Fuglede
3UKK Fugledes Chack f. Flemming Sørensen

07.04
DPK Hovedprøve ÅK Matchning
Vissenbjerg

Bedste ÅK Isa f. Allan Bredsgaard
Bedste i modsatte køn ÅK Boelsgaard’s A Sifu f. Steffen G. Olesen

07.04
DPK Hovedprøve UK Matchning
Vissenbjerg

Bedste UK Krogsøgård’s Bruen Sussi f. Jakob Jakobsen
Bedste i modsatte køn Fugledes Chack f. Flemming Sørensen

07.04
DPK Hovedprøve Kvalitetsklasse
Vissenbjerg

1UK Bjergagers Zika Anders Find Andersen
2UK Carnbrings Plymouth Gin f. Per Olsson
1ÅK Vestsalling Chanell f. Kristian Fly
1ÅK Top Point Inez f. Tommy Nilson
2ÅK Franchannas Beauty f. Johanna Esser
2ÅK Vøggs A-Rhea f. Michael Olsen
1ÅK Vet Point’s Athena f. Bertil Mårtensson

06.04
DPK Hovedprøve Kvalitetsklasse
Vissenbjerg

1UK Fugledes Chili f. Flemming Fuglede
1UK Fugledes Chack f. Flemming Sørensen
1UK Mjølners My f. Jens Have
1UK Krogsøgård’s Bruen Sussi f. Jakob Jakobsen
1UK Fanby Pilgrim f. Patrik Sundin
2ÅK Mølvad’s Jet f. Steen Bording
2ÅK Borums Q Freja f. Arne Larsen
1ÅK Vet Point’s Athena f. Bertil Mårtensson
2ÅK Fugledes Bird f. Flemming Fuglede
1ÅK Boelsgaard’s A Sifu f. Steffen G. Olesen
2ÅK Fanby Gold Rush f. Patrik Sundin
2ÅK Top Point Inez f. Tommy Nilsen

04.04
DPK Hovedprøve Int. Vinderklasse
Holbæk

1VK CK Heegårds Max f. Harris Jensen
2VK CK Fugledes Ultra f. Flemming Fuglede
3VK CK Blacksetter B Silke f. Michael Olsen
4VK CK Yobbo’s Calle f. Christina Bak
5VK Østkystens S. N. Brisa f. Øystein Grandorf
6VK Bjerkaasens BS Siff f. Heidi Nørgaard Jensen

04.04
DPK Hovedprøve Kvalitetsklasse
Holbæk

1UK Black Luckys Carola f. Kent Svensson
2ÅK Tweed f. Pernille Falk

03.04
DPK Hovedprøve Unghunde Grandprix
Holbæk

1V Björås Elda f. Björn Danås
2V Fugledes Bird f. Flemming Fuglede
3V Top Point Wilton f. Conny Andersson
4V Villestofte’s Saga f. Anne-Marie Larsen
5V Bendt’s Jono f. Tom Boelgaard Hansen

03.04
DPK Hovedprøve Kvalitetsklasse
Holbæk

1UK Fugledes Bird f. Flemming Fuglede (ikke officiel)
1UK Villestofte’s Saga f. Anne-Marie Larsen
1UK Top Point Wilton f. Conny Andersson (ikke officiel)
1UK Björås Elda f. Björn Danås
1UK Krogsøgård’s Saga f. Thomas Kristensen
1UK Bendt’s Jono f. Tom Boelgaard Hansen
1ÅK Kiwi Line’s Kiwi f. Jan Lorentsen
1ÅK Isa f. Allan Bredsgaard

30.03
DBK Hovedprøve Kvalitetsklasse
Korning

1ÅK Fugledes Anton f. Thomas Kristensen

29.03
DGSK Hovedprøve Kvalitetsklasse
Holbæk

1UK Black Luckys Carola  f. Kent Svensson

28.03
DISK Hovedprøve Kvalitetsklasse
Toftegård

1UK Krogsøgård’s Saga e. Andy Nielsen f. Thomas Kristensen
1UK Krogsøgård’s Bruen Sussi f. Jakob Jakobsen
1UK Fugledes Chilli f. Flemming Fuglede

28.03
DGSK Hovedprøve Kvalitetsklasse
Holbæk

1UK Björås Elda f. Björn Danås

27.03
DKK Vinderklasse
Vildbjerg

1V Tobølbjergs Sus f. Søren Gotfredsen.
2V Piteraq f. Jens Å. Madsen
3V Boelsgård A Monet f. Henning Hansen
4V Åens Hr. Whitefoot f. Erik Petersen
5V Nordvestjydens Jarl f. Martin Ry Krogh
6V Frierfjordens Randi f. Jens Have

26.03
DKK Vinderklasse
Bramming

1v CK Heegårds Zuki f. Erling Clausen
2V Kenzo f. Thomas Klit
3V Spurvfugldalens Quincy f. Lasse Weberg

25.03
ESK Hovedprøve Kvalitetsklasse
Vejen

1ÅK Top Point Dania f. Alexander Bennergård

24.03
ESK Hovedprøve Kvalitetsklasse
Vejen

1UK Astrup’s Bion Do f. Birgit Basballe
1ÅK Boelsgaard’s A Sifu f. Steffen G. Olesen

23.03
DJ Vinderklasse
Holbæk

1v Red Garlic’s Red Pepper f. Brian Hinge Krog
2V Mikkel f. Jan Marinussen
3V Niholys Tess f. Tage Jessen
4V Bjerndrup’s Phineas f. Thomas Klit
5V Settermosen Chantal f. John John Skovgaard

22.03
ESK Hovedprøve Kvalitetsklasse
Vejen

2ÅK Isa f. Allan Bredsgaard

17.03
Dansk Jagthunde Derby
Faxe

DERBYVINDER Åens Prisca f. Henning Rasmussen
2V Stenhøjs Sako f. John Madsen
3V Østjyllands SW Marley f. Søren Thygesen
4V Klintholms D. Arthur f. Klaus Olesen
5V Vilslevs Nemo f. Erling W Christensen
6V Jaktstormens Asarek f. Morten C. Petersen

15.03
DJ Vinderklasse
Schackenborg

1V Fugledes A Mille f. Flemming Sørensen
2V Vet Point Athena f. Bertil Mårtensson
3V Bjerndrups Messi f. Thorbjørn Riis
4V Frierfjordens Randi f. Jens Have
5V Vilslev Kari f. Flemming Vilslev

11.03
FJD Kvalitetsklasse
Haslev

1. UK Astrup’s Asta f. Anders Aagaard

10.03
FJD Kvalitetsklasse
Midtfyn

2. UK Villestofte’s Saga f. Anne-Marie Larsen

10.03
FJD Kvalitetsklasse
Tuse Næs

1. ÅK Niholy’s Tess f. Tage Jessen

05.03
FJD Kvalitetsklasse
Bramming

1. UK Mjølners My f. Jens Have

2017

31.10
FJD Kvalitetsklasse
Herning

1. UK Astrups Bo f. Jes Krag
1. UK Mørups Mai f. Hugo Nielsen

24.10
DJ Vinderklasse
Terkelsbøl

1V Fugledes Tinka e. Peter Rafaelsen f. Flemming Sørensen
2V Bjerndrups Zanka f. Keld Hansen
3V Bjerkaasens BS Siff e. Heidi Nørgaard Jensen f. Flemming Sørensen
4V Vajskær Cora f. Lorenz Clemmesen

22.10
FJD Vinderklasse
Bramming

1V Heegårds Zuki f. Erling Clausen
2V Bjerndrups Celena f. Jette Clausen
3V Kenzo f. Thomas Dahl Klit
4V Fugledes Tinka e. Peter Rafaelsen f. Flemming Sørensen

21.10
Uofficiel Hubertus Mesterskab
Ballum

1V Heegårds Zuki f. Erling Clausen
2V Fugledes Tinka e. Peter Rafaelsen f. Flemming Sørensen
3V Asja f. Rune Risshøj

21.10
FJD Vinderklasse
Holbæk

1V CK Nakkehages Bz Orkan f. Peter Eliasen
2V Loustic Des Demons De Gergovie v. Ole Emde Schmidt
3V Østkysten’s S. N. Brisa f. Øystein Grandorf

16.10
Danmarksmesterskab
Hjallerup

1V CK Tobølbjergs L-Sus f. Søren Gottfredsen
2V CK Frierfjordens Randi f. Jens Have
3V CK Fugledes Tinka e. Peter Rafaelsen f. Flemming Sørensen
4V CK Enbjergvejs Fanch f. Asger Bak
5V Otis f. Tue Winther Iversen
6V Grands Uniq Itro f. Jens Hansen

08.10
DKK Vinderklasse
Vildbjerg

1V Vajskær Cora f. Lorenz Clemmesen
2V Frierfjordens Randi f. Jens Have
3V Harmattan f. Jens Aage Madsen
4V Mårup Cato f. Per Pedersen
5V Grand`sUniq Itro f. Jens Hansen
6V Matrese Thyra f. Anne B.Hansen

08.10
DJ Vinderklasse
Holbæk

1V Bjerndrups Zanka f. Keld Hansen
2V Fugledes A. Mille f. Flemming Sørensen
3V Brisa f. Øystein Grandorff
4V Jørlunds Happy f. Bent Olsen

07.10
FJD Vinderklasse
Hejnsvig

1V CK Otis f. Tue Winther Iversen
2V Fugledes Ultra f. Flemming Fuglede
3V Bjerndrups Messi f. Thorbjørn Riis
4V Troldmarkens Jill-Sif f. Anton Dahl
5V Boelsgaards A Monet f. Henning Hansen
6V Heegaards Sivah f. Kurt Kjærsgaard

06.10
DJ Vinderklasse
Falster

1V CK Kirstinekjærs Eddie f. Gunnar Jensen
2V CK Settermosen Charites f. Frank Krøyer
3V Bjerndrups Mikkel f. Jan Marinussen
4V Red Garlics Red Pepper f. Brian Hinge Krog
5V Ln’s Pointmanns Zeppo f. Bent Petersen

05.10
DJ Vinderklasse
Assens

1V CK Tobøbjergs Hetja f. Allan Nissen
2V CK Fugledes Tinka e. Peter Rafaelsen f. Flemming Sørensen
3V Tobølbjergs L-Sus f. Søren Gottfredsen
4V Heegårds Max f. Harris Jensen
5V Heimstuen’s Malala f. Jane Mortensen

04.10
DKK Brugsklasse
Ballum

1. Pr. Fugledes A. Mille f. Flemming Sørensen

2. Pr. Boelsgaard’s A Sifu f. Steffen G. Olesen

27.9
DKK Brugsklasse
Bjert

1. Pr. Villestofte’s Fie f. Anne-Marie Larsen

1. Pr. Fugledes Tinka e. Peter Rafaelsen f. Flemming Sørensen

2. Pr. Fugledes A. Mille f. Flemming Sørensen

24.9
DPK Efterårsvinderklasse
Assens
  1. V Fugledes Tinka e. Peter Rafaelsen f. Flemming Sørensen
  2. V Fugledes Ural f. Thomas Kristensen
  3. V Fugledes Ultra f. Flemming Fuglede Jørgensen
  4. V Spurvefugldalen’s Quinzy f. Lasse Weberg
  5. V Alsbjerg’s Evita f. Søren Alsbjerg
21.9
DKK Brugsprøve
Lolland Prøve 1

1. Pr. Ln’s Pointmann Zeppo f. Bent Petersen

21.9
DKK Brugsprøve
Bramming

2. Pr. Boelsgaard’s A Tuxedo f. Anne B. Hansen
2. Pr. Boelsgaard’s A Sifu f. Steffen G. Olesen

10.9
FJD Bramming

1. UK Fugledes Bertil f. Ole Borud Engh

09.9
FJD Gl. Toftegaard

2. UK Eidemlia’s Inga f. Kjell Duedahl
1. ÅK Villestofte’s Fie f. Anne-Marie Larsen

07.9
FJD Ribe

1 UK Astrup’s Mirko f. Alex Nissen

03.9
DJ Holbæk

2 ÅK Niholys Tess f. Tage Jessen

03.9
DJ Vildbjerg

2 ÅK Matresse’s Mille f. Freddy Brixen

02.9
DJ Stenlille

2 ÅK Niholys Tess f. Tage Jessen

02.9
DJ Terkelsbøl

1 UK Astrup’s Mirko f. Alex Nissen

1 UK Magic Des Grandes Rafales f. Steffen Olesen

09.4
DKK Mesterskabsprøven

1V HP ES Heegård’s Max f. Harris Jensen
2V HP IS Red Garlic’s Red Pepper f. Brian Hinge Krog
3V HP ES Tobølbjerg’s L-Sus f. Søren Gotfredsen
4V P Fugledes Ultra f. Flemming Fuglede Jørgensen
5V P Vet Point’s Athena f. Bertil Mårtensson
6V IS Kristinekjær’s D Eddie f. Gunnar Jensen

 

07.4
DJ Schackenborg

1UK Fuglede’s Bell  f. Flemming Fuglede Jørgensen
1UK Astrup’s Bo f. Jes Krag
2ÅK Matresse’s Mille f. Freddy Brixen

 

04.4
DKK VK Vildbjerg

1V Cacit B Aulumboens B-Pepsi f. Jan Nielsen
2V ES Bjerndrup’s Zanka e. Keld Hansen f. Svend Aage Vad
3V P Alsbjergs Evita f. Søren Alsbjerg
4V IS Vilslev M. Zoe f. Flemming Vilslev Knudsen
5V ES Piteraq f. Jens Aage Madsen

 

02.4
ESK's Hovedprøve Fyn

1 ÅK Villestofte’s Puk

Joakim S. Larsen

01.4
ESK's Hovedprøve Fyn

1 ÅK Matresse’s Thyra

Anne B. Hansen

29.3
DKK VK Bramming

1V +HP ES Hamlagrø’s Purdey
2V GS Troldmarkens Jill-Sif
3V IS Red Garlic’s Red Pepper
4V GS Åens Hr. Whitefoot
5V ES Nordvestjyden’s Filip
6V GS Puronperän Unicka

Ole Dahl Madsen
Anton Dahl
Brian Hinge Krogh
Erik Petersen
Martin Ry Krog
Lorenz Clemmensen

26.3
DGSK's Hovedprøve Brørup

2 ÅK Top Point Lin

Anna Linder

26.3
DPK's Hovedprøve Vildbjerg

1V HP Astrup’s Rik
2V HP Fugledes Tiro
3V HP Söndershöns Tressette
4V Vet Point’s Athena
5V Matresse’s Thyra
6V Fugledes Ultra

Erik H. Aarø
Bjerke Andersen
Lisbeth Bodén
Bertil Mårtensson
Anne B. Hansen
Flemming Fuglede

25.3
DPK's Hovedprøve Vildbjerg
Placerede UKK

2 ÅK Fugledes Vida
1 ÅK Diana (IS)
2 ÅK Boelsgaard’s A Sifu
1 ÅK Ghil

1V UKK Fugledes A. Mille
2V UKK Top Points Inez
3V UKK Mølvads Jet

Peter Due
Sarah C. Jensen
Steffen Olesen
Patric Sundin

Flemming Sørensen
Tommy Nilsen
Steen Bording

24.3
DPK's Hovedprøve Vildbjerg
Deltagere i UK matchningen
Deltagere ÅK matchningen

1 UK Astrup’s Bo
1 UK + Pokal Fuglede’s Bixi
1 UK Fuglede’s Alma
1 UK Tobølbjerg’s Maggie (ES)
1 UK Upperwood Brannigan (ES)
1 UK Spurvfugldalen’s Skipper
1 UK Dangus Ice (ES)
1 ÅK Spurvfugldalen’s Rudi
1 ÅK Krogsøgård’s Michelle
1 ÅK + Pokal Södersjöns Tressette
2 ÅK Niholys Molly
1 ÅK Matresse’s Thyra
2 ÅK Boelsgaard’s A Tuxedo
2 ÅK Vøggs A-Rea
2 ÅK Black Luckys Zeke
2 ÅK Matresse’s Mille
2 ÅK Tristan

 

Jes Krag
Tommy Nilson
Peter Tingbæk f. A. Didriksen
Flemming Østergård
Fører Anders Due
Lasse Weberg
Anna Linder
Ronni Sølvsten
Jakob Jakobsen
Lisbeth Bóden
Kenneth Thomsen
Anne B. Hansen
Anne B. Hansen
Bent Olsen, fører M. Olsen
Dag Kjelland
Freddy Brixen
Patric Sundin

22.3
DJ VK Holbæk

1V +CACIT CAC HP IS Red Garlic’s Red Pepper
2V ES Bjerndrup’s Mikkel
3V P Fugledes Ural
4V B Zantos
5V ES Bjerndrup’s Celena
6V ES Senja’s Komtesse Sasja Af Hørup

Brian Hinge Krog
Jan Marinussen
Thomas Kristensen
Bjarne Nørhave
Svend Aage Vad
Asger Stein

20.3
DKK VK Vordngborg

1V ES Bjerndrup Mikkel  (HP)

2V ES Tobølbjergs Hetja (HP)

3V  P Fuglede Tiro (HP)

4V ES Tobølbjergs L-Sus

5V IS Krageredens Maggie

6V  B Liva

Jan Marinussen

Allan Nissen

Bjerke Andersson

Søren Gottfredsen

Christina Bak

Kell Petersen

20.3
DJ VK Schackenborg

1V IS Bjerkaaens’s Bs-Siff

2V IS Mårups Storm

3V ES Tobølbjergs Hetja

4V ES Nordvestjyden’s Joker

5V GS Lilleskogens Wayne

6V ES  Senja’s U. Selfie

Heidi Nørgaard Jensen

Søren Gottfredsen

Allan Nissen

Thorbjørn Riis

Søren Brøndum Thygesen

Hans Jørgen Mogensen

19.3
DJ Hagested-Gislinge

2 ÅK Nicholys Tess

Tage Jessen

19.3
DJ Stouby

2 ÅK Matresse’s Mille

Freddy Brixen

17/18.3
Dansk Jagthunde Derby Vejen

1V ES Otis

2V ES Tobølbjergs Loke

3V P  Top Point Lin

4V P  Fugledes A Mille

5V P  Bendt’s Ino

6V ES Nordvestjydens Kaisa

Tue Winter Iversen

Poul Erik Dahl

Anna Linder

Flemming Sørensen

Tom B. Hansen

Søren Stærkær

17.3
Dansk Jagthunde Derby

2Uk Miska
1Uk Fuglede’s A. Mille
1Uk Bendt’s Ino
1Uk Top Point Lin
1Uk Isa
1Uk Spurvefugldalen’s Skipper

Bent Olsen
Flemming Sørensen
Tom B. Hansen
Anna Linder
Allan Bredsgaard
Lasse Weberg

12.3
FJD Hagested-Gislinge

2 UK Astrup’s Asta

2 ÅK Nicholys Tessa

 

Anders Aagård

Tage Jessen

11.3
FJD Midtfyn

1 UK Top Point Inez (Pokal)

1 UK Miska

2 UK Astrup’s Mirko

2 ÅK Astrup’s Basse

 

Tommy Nilsen

Bent Olsen

Alex Nissen

Anna Marie Skov

11.3
FJD Gl. Toftegaard

1 UK Fugledes Agent

1 UK Fugledes Bird

1 ÅK Sissi

2 ÅK Spurvfugldalens Rudi

 

Henrik Christensen

Flemming Fuglede

Robert Gill

Ronni Kronholm

11.3
FJD Salling (Eskær Hovedgaard)

1 UK Fugledes Anton

1 UK Matresses Thyra

1 ÅK Fugledes A. Mille

Thomas Kristensen

Anne B. Hansen

Flemming Sørensen

11.3
FJD Haslev

1 UK Spurvfugldalens Skipper
1 ÅK Björås Anya

Lasse Weberg
Per Arlebring

8.3
DJ Bramming

1 UK Mølvads Jet
1 UK Bendt’s Ina
1 UK Mølvads Jill

Steen Bording
Allan Diederichsen
Poul Mølvad Jørgensen