Alle resultater fra DPKs Hovedprøve 2019

DOWNLOAD PRINTER VENLIG PDF HER >>

Resultater fra fredag:
Unghundeklasse:
1.pr. P skarpøets Rapp – Børge Sommer
1.pr. P Mjølners Maggi – A.P.
1.pr ES Prince – Thomas Olsen
1.pr. P Villetoftes Per – Conny Andersson
1.pr. P Sødersjøs Sally – Lisbeth Boden
1.pr. IS Norrsetter Bagherra – Heidi Nørgaard Jensen
1.pr. P Astrups Liva – Hans Nielsen
1.pr P Top Point Athillia – Bertil Mårtensson

Åben klasse
1.pr. P Alsbjergs Evita – Søren Alsbjerg
1.pr P Bendts Judi – Erik Winkler
1.pr. P Sødersjøns Siska – Daniel Nilsson
1.pr. P Fugledes Mille – Flemming Sørensen
2.pr P Boelsgaards Sifu – Steffen Godthaab Olesen
2.pr. P Bendts Juno – Anne Boelsgaard Hansen
2.pr. ES Tobølbjergs Lulu – Jørn Morthorst
2.pr. P Boelsgaards Oskar – Tom B Hansen
2.pr P Carnbrings Bombay Sapphire – Bertil Mårtenssen

Resultater fra lørdag:
unghundeklasse:
1.pr. IS Norrsetter SA Cooper, Heidi Nørgaard Jensen
1.pr. GS Nørre Løgums Inka, Kim Schmidt
1.pr. IS Norrsetter SA Bagherra, Heidi Nørgaard Jensen
1.pr. GS Sydåens U.Maika, Jan Paulsen

Åben klasse:
1.pr. GS Troldmarkens Kenzo, Jan Paulsen
1-pr- IS Vilslevs Noa, Heinrich Matzen
1.pr. P Joyce des Hautes de Liane, Keld Nielsen
2.pr. P Astrups Bo, Jes Krag
2.pr. P Fugledes Alma, Peter Tindbæk
2.pr. P Mølvads Jet, Steen Bording
3.pr. P B-Mr.X av Homble, Kristiane Waarøe

UKK
1.vinder Fugledes Choco, Thomas Olsen
2.vinder Fugledes Chilli, Flemming Fuglede
3.vinder Top Point Athillia, Bertil Mårtensen

Dansk Pointer Klub UKK 23.3.2019

Vinder af matchningen i unghundeklassen:
Top Point Athillia, Bertil Mårtensson

Vinder af matchningen i Åben Klasse:
Fugledes A. Mille, Flemming Sørensen

Resultater fra søndag:
Unghundeklasse:
1.pr. GS Troldmarkens Listige Ludvig, Søren Tygesen
1.pr. P Gamekeepers Braekhus, Kalle Stolt
2.pr. P Astrups Liva, Hans Nielsen

Åben Klasse
1.pr. P Sødersjøns Sally, Lisbeth Bodén
3.pr. P B-Mr.X av Vestre Homble, Kristiane Warrøe

Vinderklasse:
1.vinder med ck Black Luckys Kaisa, Kent Svensson
2.vinder med ck Vet Point Athena, Bertil Mårtensson
3.vinder med ck Frierfjordens Randi, Jens Have
4.vinder Sødersjøns Tresette (Siska), Daniel Nilsson
5.vinder Alsbjergs Evita, Søren Alsbjerg

Del på facebook
Del på email