Resultat af din søgning

Kategori: Resultater 2019

Alle resultater fra DPKs Hovedprøve 2019

DOWNLOAD PRINTER VENLIG PDF HER >> Resultater fra fredag: Unghundeklasse: 1.pr. P skarpøets Rapp – Børge Sommer 1.pr. P Mjølners Maggi – A.P. 1.pr ES Prince – Thomas Olsen 1.pr. P Villetoftes Per – Conny Andersson 1.pr. P Sødersjøs Sally – Lisbeth Boden 1.pr. IS Norrsetter Bagherra – Heidi Nørgaard Jensen 1.pr. P Astrups Liva – Hans Nielsen 1.pr P Top Point Athillia – Bertil

Gå til side »

Resultater fra fredagens prøver

Dansk Pointer Klub afholder fredag, lørdag og søndag hovedprøve ved Tønder. Resultater fra fredag:Unghundeklasse:1.pr. P skarpøets Rapp – Børge Sommer1.pr. P Mjølners Maggi – A.P.1.pr ES Prince – Thomas Olsen1.pr. P Villetoftes Per – Conny Andersson1.pr. P Sødersjøs Sally – Lisbeth Boden1.pr. IS Norrsetter Bagherra – Heidi Nørgaard Jensen1.pr. P Astrups Liva – Hans Nielsen1.pr. P Top Point Athillia – Bertil Mårtensson Åben

Gå til side »

Resultat fra Dansk Jagthunde Derby

ES Nordvestjydens Nia – Jan Nielsen 2. vinder ES Vestsalling Abby – Tine Broen 3. vinder ES Maclau Hitched Ginny Cocktails – Erling Clausen 4. vinder P Södersjöens Rusty – Pia Jelkeståhl … 5. vinder B Engbjergvejens Naele – Jeanette Juldal Justensen 6 vinder P Fugledes Choko – Thomas Olsen

Gå til side »

Dansk Jagthunde Derby

1.UK Fugledes Chili f. Flemming Fuglede Jørgensen 1.UK Södersjöns Rusty f. Pia Jelkestål 1.UK Fugledes Cadet f. Jørgen Gordon Andersen 1.UK Fugledes Choco f. Thomas Olsen

Gå til side »

DJ Vinderklasse ved Tuse Næs

1.Vinder Red Garlic’s Red Pepper f. Brian Hinge Krog 2.Vinder Klintholms D. Asko f. Jan Marinussen 3.Vinder Niholys Bess f. Tage Jessen 4.Vinder Settermosen Charites f. Frank Krøyer 5.Vinder Kenzo f. Thomas Klit 6.Vinder Æblevangen Evian f. John Bak

Gå til side »

DJ Vinderklasse ved Schackenborg

  1.Vinder Boelsgaards A Tuxido e. Anne B. Hansen f. Tom B. Hansen2.Vinder Fugledes Ultra f. Flemming Fuglede3.Vinder Strandbys Bon f. Jens Stenhøj4.Vinder Bjergagers Tage f. Aksel Spangsbjerg5.Vinder Atos f. Poul Valdemar Nielsen6.Vinder Nordvestjydens Issy f. Egon Dynesen

Gå til side »

Resultat fra udstilling i Frederiks

Efter en flot udstilling i Frederiks med flot tilslutning fra pointeren ses her BIR og BIM. Mellemklasse Hanhund Analog Ci Lord Arthur, Excellent, CK 2.BHK, e. Louise Jacobsen Åbenklasse Hanhund Choko, Excellent, CK 3.BHK, e. Knud Erik Nielsen Brugshundeklasse Hanhund B-Black Boy av Vestre Homble, Good, e. Johny F Andersen Sping of Kells Abrakadabra, Excellent, CK

Gå til side »
Scroll til toppen