Pointer hvalpe

Jeg vil gerne kontaktes næste gang der er hvalpe.
Spørgsmål til klubbens

Find din næste jagthund her

Har du brug for hjælp til at finde en engelsk stående jagthund, der passer til dig og dit behov, er du velkommen til at kontakte klubbens hvalpeformidler, hvis der ikke er hvalpe til salg her på siden, kan du blive skrevet op på Dansk Pointer Klubs hvalpeliste.

Kennel Royal Desert2 tæve hvalpe ledige

2 ledige tæve hvalpe fra Kennel Royal Desert

Pointerhvalpe født d. 23.04.19 efter Larchwold Star Quest at Kanix (Rupert) og Kanix Irene. Begge forældre er engelske importer og højt præmieret på udstilling. Rupert som er far til hvalpene har været prøvet på marken, desværre uden præmiering. Han er…
Læs mere >>

Kennel StevnsboenAlle hvalpe er solgt

Kennel BjöråsAlle hvalpe er solgt

Kennel MjølnerAlle hvalpe er solgt

Kennel Mjølner

Hvalpe
Den lille gul/hvide Pointer – Mjølners Birdy Boom kaldet Dine er til salg. Dine er 2½ måned. Mjølners Liva (DK03502/2013) og Fugeledes Cadet.( DK05420/2017) Henvendelse: Anne Line Pedersen, Søndersø, Fyn.…
Læs mere >>
Mjølners Liva
Fugledes Cadet

Kennel AstrupsAlle hvalpe er solgt

Astrups Rik

Kennel AlsbjergAlle hvalpe er solgt

Kennel BoelsgaardAlle hvalpe er solgt

Hvalpe i Kennel Boelsgaard

Hvalpe i kennel Boelsgaard
Hvalpe i Kennel Boelsgaard efter Chilli og Tuxedo født den 28 august, Chilli er en meget stort gående tæve, der går i en meget smuk stil. Hun har to 1.…
Læs mere >>

Kennel MetrinelundAlle hvalpe er solgt

Danske pointer kenneler

Klubbens pointer kenneler er seriøse opdrættere der sætter pointerens jagtlige egenskaber og eksteriør meget højt. 

Scroll til toppen