Resultater fra markprøver 2022
Resultat fra markprøve ved Tønder
Ved SJD’s kvalitets klasse d. 31. okt. 2022 fikFugledes Enzo 1. præmie i ungdomsklasse – f. Jan Stokbæk
Resultat markprøve Turup
På Gordon setter klubbens prøve ved Agerup og Assens blev to pointere præmieretOksby Alba 1. pr Uk –
Resultat markprøve Tønder
På markprøven den 23. oktober ved Tønder fik følgende pointere præmiering:1pr. uk til Oksby Alba ved Jeff 1pr.uk
Resultat brugsklasse Bramming
Resultat fra brugsklasse i Bramming d. 14. oktober, 2022 Astrups Freja 2. Pr. – Fører Jens Larsen
Placerede DM
1V CK Tobølbjergs Sally f. Mathias Larsen2V Brit med CK f. Øystein Grandorf3V Nordvestjyden’s Odin, f. Kurt Nedergaard4V
Resultat VK Gl. Toftegård 2022
Placerede på vinderklasse ved Gl. Toftegaard 1. v med CK P Fugledes Cadet v/ Jørgen Gordon Andersen2. v
Resultat fra VK Darket
Resultat fra vinder klasse Darket 2. oktober, 2022. Placerede pointere Kvint 2. vinder – f. Tage JessenFugledes Chack
Resultat fra VK, Tønder
Placerede pointere ved SJD’s efterårsvinderklasse, Tønder 1. oktober, 2022 4. vinder Fugledes A Mille – f. Flemming Sørensen5.
Resultat fra DPKs VK 2022
Ved Dansk Pointer Klubs Efterårsvinderklasse 24. september, 2022, blev følgende ekvipager placerede: 1. Vinder Riff Fører Bent Petersen
Resultat fra markprøve Holsted
Resultat fra markprøve ved Holsted 17. september, 2022.
Resultat markprøve Tønder
Resultat fra SJD markprøve ved Tønder, 4. september 2022Fugledes Essie 1. præmie unghundeklasse – f. Flemming Sørensen
Resultat markprøve Holsted
Resultat fra SJD markprøve i Holsted (Holdet i Tønder) 3. september, 2022Fugledes Essie 1. præmie unghundeklasse – f.
Resultat fra prøve i Tyskland
Top point Ginn ejer Allan Bredsgaard/ Føre/Klaus OlesenFik på prøve i Tyskland 1. sehr gut og hold vinder.
Resultat Mesterskabsprøven 2022
Resultat fra forårsmesterskabsprøven 10. april, 2022De placerede på Mesterskabsprøven blev:1.v P Krogsøgårds Guel Sia2.v B Kenzo3.v ES Klintholms
Resultat fra VK Assens
Ved SJD Vinderklassen ved Assens den 29.3 2022, blev følgende placeret: 1. Vinder Nordvestjyden`s Nia – fører Jan