Resultat af din søgning

Kategori: Dansk Pointer Klub
Katalog til DPK's Vinderklasse
Dansk Pointer Klub

Kataloget til Dansk Pointer Klubs efterårsvinderklasse 2023

Mødested: Cocotten, H. Christoffersensvej 4, 4960 HolebyMødetid: Opråb kl. 8.30 Der åbnes til morgenmaden kl. 07:30Morgenmad og smørrebrød til frokost skal bestilles ved Steffen Olesen på tlf. 9189 4271Det er vigtigt, at bestillinger af morgenmad og frokost, er hos mig senest torsdag kl. 12.00

Læs mere »
Dansk Pointer Klubs efterårsvinderklasse
Dansk Pointer Klub

DPK’s Efterårsvinderklasse 2023

Ændringer vedrørende Dansk Pointer Klubs Efterårsvinderklasse 22. september, 2023 Vi har været nødsaget til at ændre mødestedet af Dansk Pointer Klubs efterårsvinderklasse. Mødested: Cocotten, H. Christoffersensvej 4, 4960 HolebyMødetid: Opråb kl. 8.30 Der åbnes til morgenmaden kl. 07:30Morgenmad og smørrebrød til frokost skal bestilles ved Steffen Olesen på tlf. 9189 4271Det er vigtigt, at bestillinger

Læs mere »
Dansk Pointer Klub

Info om DPKs hovedprøve 2024

Dansk Pointer Klub afholder hovedprøve dato: 15. 16. og 17. marts 2024
Så er planlægningen ved at være på plads! Få derfor reserveret datoen og forhåndsbestilt et værelse.

Læs mere »
Dansk Pointer Klub

Tak for en dejlig hovedprøve

Kære Alle Tak for en dejlig hovedprøve, hvor i alle, hver som en, bidrog til en god stemning dagene igennem.Det er vi i hele bestyrelsen rigtigt glade for. Tak for det! For at samle sammen af billeder fra weekenden, til hjemmeside og årbog, samt eventuelle stemningsbilleder, bedes i alle sende hvad i har til pointerklub@gmail.com

Læs mere »
Dansk Pointerklubs hovedprøve
Dansk Pointer Klub

DPKs hovedprøve – Kataloger tilgængelige på hundeweb

Fredag skal der starte et hold i Jylland ved Gert Jensen og et hold i Skibby ved Tage Jessen. Har du spørgsmål kontakt Steffen Olesen M: 9189 4271 Kataloger tilgængelige på hundeweb. Der tages forbehold for ændringer. Opdateret d. 16/03-23: Vel mødt. Vi glæder os til at se jer.

Læs mere »
Husk tidsfristen for forplejning.
Dansk Pointer Klub

Dansk Pointer Klubs Hovedprøve 2023 – Tilmeldingsfrister

Dansk Pointer Klubs Hovedprøve 2023 –Er lige om hjørnet, husk tilmeldingsfristen for spisning er overskredet, hvis du skal nå at bestille spisning, kan dette gøres til og med d. 9 marts til Anny Diederichsen (Kasserer) +45 6130 8253Ønskes der morgenmad og madpakke fredag, kan dette bestilles direkte ved Anny Diederichsen (Kasserer) +45 6130 8253 Husk

Læs mere »
Dansk Pointer Klub opslag
Dansk Pointer Klub

Kontingentrestance for året 2023

Nu hvor sidste dato for rettidig kontingentindbetaling er overskredet, har jeg konstateret, at der er medlemmer der ikke har fået betalt deres kontingent til Dansk Pointer Klub for året 2023. Skynd dig at betal– så du ikke bliver slettet af medlemslisten og ikke længere kan deltage i klubbens prøver og arrangementer. Du kan kan bestille

Læs mere »
Dansk Pointerklubs hovedprøve 2023
Dansk Pointer Klub

Dansk Pointer Klubs Hovedprøve 2023

Pointer Klub afholder hovedprøve dato: 17. 18 og 19 marts STANDKVARTER: Danhostel Faxe, Østervej 4, 4640 Faxe Alle overnatningsmuligheder ifm. hovedprøven: Læs mere her >> Der er stadig ledige pladser på Danhostel Faxe Kontakt Anny Diederichsen (Kasserer) +45 6130 8253 Program for hovedprøven er som følger: FREDAG 17. marts 2023 Afvikles unghunde- og åbenklasse Matchning

Læs mere »
Dansk Pointer Klubs hovedprøve
Dansk Pointer Klub

Opdateret overnatningsmuligheder ifm. hovedprøven

Dansk Pointer Klubs Hovedprøve 2023Afholdes 17-19 marts 2023Hovedkvarter Danhostel Faxe, Østervej 4, 4640 Faxe Der er stadig ledige pladser på Danhostel FaxeKontakt Anny Diederichsen (Kasserer) +45 6130 8253 Dansk Pointer Klubs Generalforsamling 2023 17. marts 2023Afholdes på Danhostel Faxe, Østervej 4, 4640 Faxe Overnatningsmuligheder ifm. hovedprøven. Kaerskovgaard B&B Adresse: Søndergårdsvej 44, 4640 Faxe Telefon: 61 20 10

Læs mere »
Kennel Bredsgaard historie i årbogen 2023
Dansk Pointer Klub

Også i Kennel Bredsgaard står der en kvinde bag alt

Dette og meget mere kan du læse i den kommende årbog, samt Carlo Nørtoft´s spændende historie om et Langt liv med Pointeren. Dette er kun et lille udpluk af den kommende Årbog Og på trods af inflation stadig kan fås for 100 kroner. Skynd dig at bestille den – og glæd dig til hovedprøven. Skrevet

Læs mere »
Så er der åbnet for bestilling af årbog 2020
Dansk Pointer Klub

Husk at bestille Dansk Pointer Klubs årbog 2022

Årbogen er en fantastisk opsamling af årets begivenheder i 2022. Her finder du samtlige kritikker fra pointere der har været stillet på prøve eller udstilling i Danmark. Der er billeder og reportager fra vores hovedprøve, familiedag, efterårsvinderklasser samt fra diverse træninger og sammenkomster i klubben.  Der er også gode historier fra de enkelte regioner, ligesom

Læs mere »
Dansk Pointer Klub pokaler
Dansk Pointer Klub

Hjemkaldelse af årspokaler

Har du i 2022 vundet vandrepokaler tilhørende Dansk Pointer Klub, som skal uddeles i forbindelse med klubbens hovedprøve 2023, bedes du tilkendegive til vores Skatmester, om pokalerne medbringes på Vintermødet lørdag d. 7. januar. Eller om du afleverer dem til træningen på Kongenshus Hede lørdag d. 4 februar og søndag d. 5 februar. De kan

Læs mere »
Dansk Pointer Klub opslag
Dansk Pointer Klub

Mødereferater forår 2022

Herunder mødereferater fra bestyrelsesmøder og generalfrosamlingen 2022.Alle nye og tidligere referater kan findes på siden Mødereferater

Læs mere »
Dansk Pointer Klub

Jamen altså….?

Man kan blive helt træt og søvnig når man ikke har noget at lave. Det skete for Anny sidste år, og nu er det sket igen. Herunder en hilsen fra kassereren Sidste rettidige indbetaling af kontingent for 2022 er længe overskredet. Mange medlemmer har endnu ikke betalt kontingent for 2022, Hvis kontingent ikke er indbetalt

Læs mere »
Info brev i din indboks
Dansk Pointer Klub

Nyhedsbrev udsendt

Kære alle medlemmer i Dansk Pointer Klub, kig i din indbakke… du har fået brev. Info brev er sendt til jeres e-mail. Brevet har mange nyttige medlems-informationer for 2022. Hvis du ikke har modtaget en e-mail fra pointerklubben, først tjek din spam folder / skraldespand.Hvis brevet ikke er at finde nogen steder, har vi nok

Læs mere »
Scroll to Top